4 Ağustos 2015 Salı

İNDİRİMLİ ULAŞIM KAMPANYASI


 
Çantamız Kolumuzda Rotamız Budva’ya…

Yoğun bir iş temponuz var ve siz ne kadar hızlı olursanız olun geçip giden zamana bir türlü yetişemiyorsunuz. O zaman ihtiyacınız olan kısa bir hafta sonu kaçamağı. Kendinize biraz zaman ayırmanız, motivasyonunuzu kesinlikle yükseltecektir.

Bu sefer rotamızı Karadağ’a ve onun şirin mi şirin sahil kasabası Budva’ya çevirelim ne dersiniz?

Etrafı kartpostallarda görebileceğiniz güzellikte plajlarla çevrili olan Budva aynı zamanda eğlencenin de merkezidir.

Adriyatik’in incisi olarak da bilinen Budva’nın geçmişi neredeyse 3500 yıl öncesine dayanıyor. Hal böyle olunca,  Antik Yunan, Roma İmparatorluğu, Venedik Krallığı, Avusturya İmparatorluğu ve İtalya Krallığı dönemlerine ait tarihi dokuyu görmek kaçınılmaz oluyor.

Taş evleri ve Arnavut kaldırımlarıyla örülmüş Stari Grad’da yani bilinen adıyla Eski Şehir’de dolaşırken kendinizi bir labirentin içindeymiş gibi hissetseniz de, telaşa gerek yok bu yerleşimlerin çok küçük olması sayesinde kale duvarlarını rahatlıkla aşıp sahile ulaşabiliyorsunuz. Budva Kalesi’ni, St. John Kilisesi’ni , Kutsal Teslis Kilisesi’ni ve  özellikle Arkeoloji Müzesi’ni görmeden geçmeyin derim. 

Budva’ya ulaşım konusuna değinmeden önce vizesiz gidebileceğiniz müjdesini vermem gerekiyor. Tek ihtiyacınız olan valizinizle havaalanına gitmek. THY’nin İstanbul’dan Podgorica’ya her gün tarifeli seferi bulunuyor. 1 saat 50 dakikalık bir uçuştan sonra Budva’ya ulaşmak için 80 kilometrelik bir yolunuz kalıyor. Bu yolu yaklaşık 2 saat süren bir otobüs yolculuğu ile tamamlamak mümkün.

Bu tatlı kaçamak aklınıza yattıysa hiç kaçırmayın derim. Bu arada size bu tatili biraz daha cazip hale getirebilecek indirimli ulaşım kampanyası haberim var.  CEPTETEB’liyseniz, CEPTETEB kredi kartı ile yaptığınız ulaşım harcamalarının %50’si CEPTETEB’den size hediye.

Bu kadar fırsat bir araya gelmişken kısa bir Budva kaçamağı size çok iyi gelecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ÇOK TEŞEKKÜRLER ,

ZİYERETİNİZ VE YORUMLARINIZ BANA İLHAM VERİYOR.:)))