31 Ağustos 2010 Salı

DUA

Yazacak paylaşacak o kadar çok şey var ki nerden başlasam nasıl anlatsam bilmiyorum..Ama bir yerden de başlamak lazım di mi?:))))Ramazan ayındayız ve havalar çok sıcak herkes sıcaktan şikayet ediyor..Rabbim kabul eylesin bu sıcaklarda oruç tutmak ayrı bir sabır istiyor..İşte bu mübarek günlerde sofralarımızdan misafiri eksik etmememiz gerekiyor..Rabbim hayırlarımızı kabul eylesin ,Günahlarımızı affeylesin inşallah..Elimizden geldiğince hayır ve hasanet işlerine ağırlık vermeliyiz bu güzel günlerde..Dilimizden gönlümüzden duayı eksik etmeyelim, duaların kabulunun fazla olduğu bu günlerde..
DUA
“Allah’ım! Senden işte (dinde) sebat etmeyi, doğruluğa da azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi, sana güzel ibadette bulunmayı taleb ediyor, doğru konuşan bir dil, eğriliklerden uzak bir kalb diliyorum. Allah’ım, senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınıyorum, bilmekte olduğun bütün hayırları senden istiyorum, bildiğin günahlarımdan sana istiğfar ediyorum! Allah’ım! Sen affedicisin, affı seversin, beni affet.”

“Allah’ım! Senden sevgini ve seni sevenlerin sevgisini ve senin sevgine beni ulaştıracak ameller taleb ediyorum. Allah’ım! Senin sevgini nefsimden, ailemden, malımdan, soğuk sudan daha sevgili kıl. “
“Allah’ım bize dünyada da, ahirette de hayır ver, bizi cehennem azabında koru”
“Allah’ım! Acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, düşkünlük derecesine varan ihtiyarlıktan, cimrilikten sana sığınırım. Kabir azabından, hayat ve ölümün fitnesinden sana sığınırım.”
“Allah’ım, huşu duymaz bir kalpten, kabul olmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, faydası olmayan ilimden, sana sığınırım. “Doç.Dr.Mustafa KARATAŞ ın sitesinden alıntıdır..
Amin

Aslında ne ben size hünkar beğendinin tarifini yazacaktım ama birde baktım ki bunları yazmışım..:)))Hünkar beğendide bir daha ki sefere inşallah..
sevgiyle kalın..

1 yorum:

  1. Aminnnnnnn...Çok güzel bir dua,rabbim inşallah hakkımızda hayırlı olacak tüm dualarımızı kabul eder..Hünkar beğendiyi de görmek istiyorum :) sevgiler..

    YanıtlaSil

ÇOK TEŞEKKÜRLER ,

ZİYERETİNİZ VE YORUMLARINIZ BANA İLHAM VERİYOR.:)))