20 Haziran 2010 Pazar

BUGÜN BABALAR GÜNÜ-ŞEHİTLERİMİZ

Bugün babalar günü....
Bu baba için ve 10 şehidimiz babası için ne kadar acı bir babalar günü bugün...
Belki onlarda bugün babalarını arayıp babalar günleri kutlayacaklardı,Belki anaları ile konuşup özlem gidereceklerdi.Ama olmadı anne babaları onların şehit haberlerini aldılar ve yüreklerin bir kor düştü.Bir kor ki sönmez bilmez .Hangi ilaç söndürebilir bu koru.Evlat acısı..bu başka şeye benzemez.
Televizyonlarda görüyoruz şehitlerimizin ana babaları uzatılan mikrofona "VATAN SAĞOLSUN "diyor.Tamam anacığım vatan sağolsun peki senin evladın yada o süt kuzusu yavrularımız onlar neden sağolmasın..

Belki bu yavrucak babasının babalar gününü kutlayacak tı ya şimdi...
Öyle kızıyorum ki görevlilere..Acaba orada şehit olan sizin evladınız olsa ne hissederdiniz sayın kocaman beyler...
Neden hep şehit olan masum halkımızın süt kuzuları..Eline silahı 20 yaşında alan ve sonra bilmediği dağlara gönderilen evlatlarımız, neyin bedelini ödüyor..
Askerlik işi bu kadar basit olmamalı.Biraz daha prosefyoneleşmeliyiz.Bu işi bilen tam eğitimli tam donanımlı askerlere ihtiyaçımız var.Öyle silahı rüyasında bile görmemiş gençleri dağlara gönderipte keklik gibi avlatmamalıyız.
Bir artık bıktık bu üzücü haberlerden.
Dünyanın bilmem neresindeki insanların canlarını korumaya  uğraşacağınıza kendi evlatlarımızı koruyon sayın baştakiler..

Rabbim onları cennetinin en güzel köşelerinde ağırlayacaktır..

Şehitlerimize Allahtan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum
Fotolar alıntıdır..

5 yorum:

 1. çok acı canım çok......diyecek bişey bulamıyorum sen en güzel şekilde yazmışsın...boğazım düğümlendi. çok acı.....

  YanıtlaSil
 2. dünden beri içim kan ağlıyor yapanların,sebeb olanların, destekleyenlerinde ciğerine düşsün ateş onlarda yansın inşallahh sevgiler canım

  YanıtlaSil
 3. nasıl bir düzendir bu .. lanet olsuuun ...televizyonun karşısına geçip 3-5 çapulcuya karşı ahkam kesmekle olmuyor bu işler .. İcraat lazım lafla peynir gemisi yürümüyor.. Neden hep zavallı yavrucuklar gidiyor , tamam vatan için olabilir ama neden onlaaar... yazık değilmi daha başlamadan sönen hayatlara... Nasıl bir yönetimdir bu elin kolun bağlı sadece "onlar kanlarında boğulacaklar "deyip karşıya geçebiliyorlar. Böyle giderse kanda boğulan malesef biz olacağız. Millet olarak uyanmamız lazım kendi meselemiz için başkalarından medat umarsak bu bela başımızdan hiç eksilmez... Ahhhh içim öyle dolu ki neler daha yazardım ama yazmayacağım . Sadece uyabmak lazım artık deyip utanması gerekenleri lenetliyorum

  YanıtlaSil
 4. Neşe'cim bir şey diyemiyorum.Yüreklerimiz kan ağlıyor.Çok acı...

  YanıtlaSil

ÇOK TEŞEKKÜRLER ,

ZİYERETİNİZ VE YORUMLARINIZ BANA İLHAM VERİYOR.:)))